Різновиди відеокамер та їх функціональні особливості
Завдяки встановленій системі відеоспостереження і сигналізації, ви, як господар квартири, зможете бачити все, що відбувається у вашій оселі і у разі необхідності – приймати заходи для оперативного вирішення проблеми.
- модульні;
- корпусні купольні;
- вуличні;
- мініатюрні.
Відеоспостереження може складатись з однієї відеокамери IP стандарту, зараз існує велика кількість таких камер, які можуть використовуватись як ззовні, так і всередині. Найбільш вразливою ділянкою в будь-якій домівці є область вхідних дверей, тому тут розміщення камер є обов’язковим. Для вхідних дверей найбільш доречно є використання відеокамер з вузьким кутом огляду – від 4 мм. Завдяки таким камерам можна отримати картинку з необхідною деталізацією особи, яка зайшла в хату. Особливу увагу треба приділяти налагодженню відеоспостереження вікон, особливо, у тому разі, якщо квартира розміщується на перших поверхах.
- роздільність відеозйомки;
- корпусна основа камери;
- інфрачервоне підсвічування;
- наявність декількох режимів відеозапису;
- охоронні функції;
- підтримка хмарних сервісних можливостей.
Роздільність відеозйомки одна з важливих характеристик відеоспостереження, що впливає на якість зображення. Оптимальними варіантами камер є моделі з роздільністю від 2 до 3 Мп. Корпус обирають в залежності від розміщення камери – якщо вона буде монтуватись всередині, то можна придбати обладнання з пластиковим корпусом, якщо на вулиці – то краще пасуватиме пристрій з металевою основою для захисту від пилу та вологи. Кількість камер для розміщення в квартирі може бути різним і досягати 8 штук, в залежності від уподобань господаря квартири і закінчуючи розміром самої оселі.
Етапи монтажу відеоспостереження
Монтаж відеоспостереження складається з ряду послідовних етапів:
- Перед початком встановлення відеоспостереження в квартирі у першу чергу слід схематично уявити розміщення всіх пристроїв, а також придбати необхідне обладнання.
- Після того, як ви визначитесь з кількістю камер та їх оптимальним розміщенням, треба подбати про встановлення елементів кріплення та кронштейнів.
- Далі переходять до прокладки проводки, її прихованого розміщення, а далі – до підключення камер.
- Після того, як підведені всі проводи, слід ввімкнути блок живлення, а на кінцевому етапі провести пусконалагоджувальні роботи.